Site Loader
Teklif Al / Get an offer
6523 sokak 32-CB AVM Giriş Mavişehir - Karşıyaka - İZMİR

İşletmenizi hangi adreste kuracağınıza karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Sizin için en iyi olasılık ev adresini kullanmak ve home ofis çalışmak olabilir bu sizi ek maliyetlerden kurtarabilir. Örneğin ABD’de de küçük işletmelerin yaklaşık yarısının home ofis tahmin ediyor. Ancak, evi yasal adres olarak kullanmanın yasal sorunları da dahil olmak üzere olumsuzlukları vardır. Bazılarına hızlıca bir göz atalım:

1.Kira Sözleşmenizdeki Kurallar

Bazı ev adresleri işletme adresi olarak kullanılamaz. Site yönetimleri ve kat mülkiyeti sahipleri, konut sakinlerinin evlerini işletme adresi olarak kullanmamaları için, kira sözleşmeleri ve site sözleşmeleri içine maddeler koyabilir.

2.Gizlilik Kaygıları

Bir ev adresini yasal adres göstererek kartvizit ve müşterilerle yapılan sözleşmelerde belirtmek birçok işletmenin ifşa etmek istemediği kişisel bilgileri verebilir. Kimse, müşterileri ev kapısına dayansın istemez.

3.İmar Kısıtlamaları

Bazı şehirlerde, ev sahiplerinin evlerinden ticari bir işletme yürütmelerini kısıtlayan veya yasaklayan belediye kuralları olabilir. Veya bazı durumlarda, yalnızca belirli iş türlerine izin verilebilir.

4.Şirket avantajlarını kaybetmek

İşyeri sahipleri, ev adreslerini kullanırlarsa, limited şirket veya şirket kurarak elde ettikleri faydaları kaybedebilir. Bir şirket kurarak elde ettiğiniz hakların çoğu, yalnızca işletme ve kişisel faaliyetlerin ayrı tutulması halinde uygulanır. Eğer mahkeme bunların iç içe olduğunu düşünüyorsa, ticari borçlardan, cezalardan ve yükümlülüklerden kişisel olarak siz sorumlu olursunuz.

Bunun yerine, birçok işletme yada  startup, Ofis Mavişehir Sanal Ofisleri gibi ofis adreslerine yöneliyor. Ev adresleriyle ortaya çıkan sorunları ortadan kaldırmanın ötesinde, Sanal Ofis adresleri somut değere dönüşen çeşitli özellikler sunar. Birkaç tanesine bakalım:

1.Marka izlenimi

İlk izlenimler önemli ve ilk algıları değiştirmek çok zordur. Bir ev adresi ya da arzu edilmeyen bir konumdaki bir adres, müşterinin ilk izlenimlerini şekillendirmede önemli bir rol oynar. Sanal Ofislerde işletmeler önemli listelerde yer alarak daha fazla görünürlük ve güvenilirlik kazanırlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Dijital kanallar bugün her boyuttaki işletme için kritik öneme sahiptir. Yerel arama pazarlaması yerel işletme girişlerine dayanır. Öğeler listelenirken, SEO (bulunma) doğrudan etkilenir. Bir iş adresi, bu durumlarda bir zorunluluktur. Bir işletme adresiniz olduğunda, Google İşletme, Facebook Profesyonel Hizmetler, gibi girişlerinizi yaptığınızdan emin olun.

3.Müşteriler ve ortaklar için buluşma yerleri

Müşterilerinizle veya ortaklarınızla ev ofisinizde buluşamazsınız. Kahve dükkanları ve otel lobileri, iş toplantıları için korkunç toplantı yerleridir. Otel toplantı alanı pahalıdır ve başarılı bir toplantı için gereken iş olanaklarının çoğundan yoksundur. Bunun yerine, işletme sahiplerinin, başarılı bir toplantı için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte şirket içi toplantı alanı da kiralayan yeni nesil Hazır Ofis çözümleri araması gerekir.

4.Kayıtlı acente

Bir şirket veya sınırlı bir ortaklık kurmak isteyen herhangi bir işletmenin, iş yapmak için kayıtlı olduğu şehirde kayıtlı bir temsilci adresine sahip olması gerekir. Kısaca, kayıtlı bir temsilci, işletme tarafından tasarlanan, yasal bildirimler, vergi bilgileri ve işletmeyle ilgili diğer devlet belgeleri gibi önemli belgeleri alabilen bir kişidir.

5.İş genişlemesi

İşletmeniz yeni konumlara sahip olduğunda, yerel adresleri korumak için esnek ve uygun maliyetli bir yapıya ihtiyacınız vardır. Mevcut avantajların çoğu, kiralanan toplantı odasından marka görünümüne kadar, bu yeni adresler için de geçerlidir.

6.Posta makbuzu ve iletme

İşletmeler, postalarını Sanal Ofis adreslerine gönderebilir ve istedikleri yerde ya da önceden planlanmış bir şekilde teslim alabilirler. İkincisi, sık seyahat eden ve ev adresinize geri dönene kadar posta almayı bekleyemeyen işletme sahipleri için özellikle uygundur.

7.Sekreterya

Müşteriler ve iş ortakları Sanal Ofis adresinize geldiğinde, sorularını yanıtlayabilen ve onlarla bir toplantı yapmanız durumunda onları yerinde Toplantı Odasına yönlendiren bir sekreterya ile karşılanırlar.

Bugünün dijital çağında yeni nesil Hazır Ofis, Sanal Ofis çözümlerine kapınızı açın.

Post Author: İsmail Aydemir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir