Site Loader
Teklif Al / Get an offer
6523 sokak 32-CB AVM Giriş Mavişehir - Karşıyaka - İZMİR

 

Bazı kuruluşlar, günümüz dijital çağının yönlendirdiği gelgitler karşısında yüzerken, çalışanların ve liderlerin aynı ofiste olması gerektiğine inanıyor olsa da, çoğunluk geleneksel işyeri yapısını yeni nesil çalışma alanlarına çeviriyor. Kurumlar sadece en üst düzey çalışanları işe almak ve tutmakla kalmaz,böylece daha iyi performans gösterirler. Ek olarak,uzak çalışanlar olarak da adlandırılan gezici ekibiniz yeni iş fırsatlarına fiziksel bir ofis alanına zincirlenen benzerlerinden daha hızlı yanıt verebilir.

Etkili bir iş birliği için yapılması gerekenleri derledik;

ROLLER, SORUMLULUKLAR VE İŞ GÜNÜ

1) Çalışan İş Tanımları.

Uzak çalışanlar için, uzaktan çalışmaya özgü hususları (örneğin, çalışma saatlerini, teknolojilerin kullanımını vb.) İçeren rol ve sorumlulukları açıkça tanımlayan iş tanımları yazmak önemlidir. Bunları belirtmek, yanlış anlamaları ve uygulamadaki hataları önlemeye yardımcı olur.

2) Görevler ve Hedefler.

Gezici ekipler belirli görevleri ve hedeflerin fazlasını başarırlar. Bu görevler ve hedefler genel olarak ekip için ve her bir üye için ayrı ayrı oluşturulmalıdır.

3) Becerilerin Çeşitliliği.

Bir ekibin her üyesinin yetenekleri, güçlü ve zayıf yönleri,daha iyi veya daha az deneyim seviyesi vardır. Bu nedenle, çeşitli beceri ve deneyime sahip üyelerle gezici bir ekip oluşturmak önemlidir.

4) Sorumlu ve Karar Verici

Sabit meslektaşları gibi, gezici ekipler de genellikle proje ve programlara özgü roller söz konusu olduğunda mücadele eder. Burada da bir sorumlu ve bir karar verici olmalıdır. Bu kişiler ekiplerin odaklanmasına yardımcı olur ve liderlerin aldıkları sorumlulukları azaltabilirler.

5) Esneklik, Tutarlılık.

Günümüzde işçiler, onlara esneklik ve iş-yaşam dengesi sağlayan şirketler aramakta. Çalışanlarınızın (sahada veya uzakta), geleneksel olarak sabah 9’dan akşam 5’e kadar beklemelerini bekliyoruz. Mesai Saati, kafanızı kuma sokmaya ve dijital çağın tersine çevrilmesini ümit etmeye benzer.

 

TOPLANTILAR

6) Düzenli Toplantılar.

Düzenli ve tutarlı toplantılar – personel ya da proje ekipleriyle – herhangi bir ekip için önemli olsa da, sabit ekiplerin yüz yüze görüşme avantajlarına sahip olmayan gezici ekipler için daha da önemlidir. Bunlar iletişimi ve işbirliğini kolaylaştırır ve kontrolü sağlar.

7) Video Konferans.

İyi bir video konferans hizmeti, herhangi bir gezici ekip için şarttır. Bu teknoloji, katılımcıların ilerlemelerine, gerçek zamanlı sohbetlerini yapmalarına, başka ülkelerde olsalar bile fikir alışverişlerine ve birbirlerine entegre olmalarına olanak sağlar.

8) Kiralanmış Toplantı Odaları.

Bazen bir kısmın veya tüm gezici ekibin aynı yerde olması gerekir ve bu, Ofis Mavişehir Toplantı Odaları gibi kiralık toplantı odaları olabilir. Bu gibi durumlarda, kuruluşlar bir yere bağlı değildir, daha büyük ekip için farklı alanlar seçebilir.

9) Liderlik Rolleri.

En etkili ekipler, düzenli toplantıları yönetmek veya daha geniş toplantılarda statü veya bulguları sunmakta rol almak için liderlik sorumluluklarını paylaşır. Bu, ekip üyelerine yeni alanlarda beceri geliştirme fırsatları sunarken daha büyük sorumluluklar almalarını sağlar.

10) Toplantı Gereksinimleri

Ekibiniz veya gezici ekibinizin bir kısmı aynı yerde bir toplantıya katıldığında, verimli bir toplantı sağlamak için gerekenlere sahip olunması önemlidir. Bunlar arasında web konferansı hizmetleri, çevrimiçi rezervasyon, rezervasyonda esneklik (saat veya gün, e göre), lobi karşılama, kablosuz İnternet ve projektörler ve LCD monitörler ve daha fazlası yer almaktadır.

İLETİŞİM

11) Sohbet et.

Çok fazla sohbet mesajı ekip üyelerine ezici gelebilirken, ekip üyelerinin gerçek zamanlı işbirliği yapmasını kolaylaştıran yerinde bir sohbet platformuna sahip olmanız önemlidir. Diğerlerinin yanı sıra Skype,Turkcell BİP, Google Duo, Telegram  gibi çok sayıda harika sohbet platformu var.

12) İletişimi Yönet.

Ekip üyeleri çok fazla e-posta ve sohbet mesajı ile aşırı yüklenebilir. Bu durumların ortaya çıkmasını önlemek için, ekibi e-posta klasörlerini ve sohbet platformlarını yüksek puanlamalarını sağlayacak şekilde yapılandırma yolları hakkında eğitin.

 

Post Author: İsmail Aydemir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir