Site Loader
Teklif Al / Get an offer
6523 sokak 32-CB AVM Giriş Mavişehir - Karşıyaka - İZMİR

Bir ofis alanı seçmek söz konusu olduğunda, işletme sahipleri ve girişimciler için birçok seçenek mevcut. Yalnızca geleneksel ofis çözümlerini değil, ortak çalışma alanları ve sanal ofisler gibi yeni nesil ofis çözümlerine de yönelebilirsiniz.

Bu tür ofis alaları müteahhitler, serbest çalışanlar ve farklı alanlardan birçok profesyoneller için daha iyi bir çözüm olabilir. Ek olarak, geleneksel ofisler üretkenliği sürdürmek ve yaratıcılığı teşvik etmek için daha fazla çaba göstermenizi gerektirebilir. İşletmeniz için en iyi ofis çözümünü bulmak günümüzde kolaylaşsa da, yine de biraz zor bir iştir.

Ortak çalışma alanı mı sanal ofis mi?
Bu tür bir soruya cevap vermek zor çünkü bu kavramlar tamamen farklı ve farklı türdeki işletmeler tarafından benimsenebilir. Dahası, birçok insan bu kavramlar arasındaki farkı bile bilmiyor ve sık sık kafasını karıştırıyor. Dolayısıyla, akıllı ve bilinçli bir seçim yapmak istiyorsanız, bu iki model hakkında da daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekir.

Tanımlar ve Farklar
Bir coworking alanı fizikseldir ve yeni girişimciler için bir çok coworking alanı yapılandırması vardır. Ortak çalışma alanları, işbirliği içinde çalışan birçok kiracı tarafından kiralanır. Her ofis alanı gibi, ortak çalışma ofisleri seminer salonlarına ve toplantı odalarına sahip olabilir. Bu ofis alanı modeli küçük şirketler ve girişimciler arasında çok popülerdir. Paylaşılan bir çalışma alanı geleneksel ofislerden daha ucuzdur ve ihtiyacınız olan her şeyi içerir.
Sanal ofisler, ortak çalışma alanlarından tamamen farklıdır çünkü bunlar yalnızca sanal olarak mevcuttur. Bununla birlikte, sanal bir ofis kiralarken, fiziksel adres ve çağrı yanıtlama gibi gerçek bir ofiste var olan birçok şey elde edersiniz ve diğer avantajların yanı sıra sekreterya hizmetini de kullanabilirsiniz. Sanal ofisler, işlerini evden yürüten, ancak ev adreslerini iş adresi olarak kullanmak istemeyen girişimciler için iyi bir çözümdür. Ayrıca serbest çalışanlar veya sürekli hareket eden profesyoneller için mükemmel bir seçenektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avantajlar ve Dezavantajlar
Hem çalışma alanları hem de sanal ofisler çok sayıda avantaja ve özel özelliklere sahiptir. Sanal ofislerin temel avantajı daha düşük bir fiyattır. Hem geleneksel ofislerden hem de ortak çalışma alanlarından daha ucuzdurlar, ancak size ayrıca bir iş adresi ve iş telefonu numarası da sağlarlar ve hatta ortaklarınız veya müşterilerinizle buluşmak için ziyaret edebileceğiniz fiziksel bir alan bile içerebilirler. Çoğu sanal ofis paketi, yanıtlama hizmetleri sağlayan ve size çok zaman kazandıracak çağrı merkezlerini de içerir.

Sanal ofisler de çok esnek bir çözümdür. Bir işveren olarak, bir dizüstü bilgisayar ve internet bağlantınız olduğu sürece, istediğiniz yere gidebilir, yine de “ofisinizde” olabilirsiniz. Modern çalışanlar genellikle esneklik arar, bu nedenle kariyeriniz için daha büyük imkanlar elde edersiniz.

Sanal ofisler, işletmenizin daha profesyonel görünmesini sağlar ve size geniş bir adres yelpazesi sunar. Örneğin, küçük bir işletme bile Wall Street’te sanal bir ofis kiralayabilir. Ancak, sanal ofisler bir nedenden ötürü ucuzdur: Fiziksel hizmetlere erişiminiz sınırlıdır.

Ortak Çalışma Alanları; sanal ofislerin aksine, ikramlar, mutfak, seminer salonu, toplantı odaları, tarayıcılar ve yazıcılar dahil tüm faydalarıyla elinizin altındadır. Coworking alanları geleneksel ofislere mükemmel bir alternatiftir, çünkü esnek bir işbirliği ortamı sağlarlar. Ayrıca, evde çalışan profesyoneller için mükemmel bir çözümdür.

Coworking alanları, atölye çalışmalarında olduğu gibi verimliliği ve yaratıcılığı da arttırır. İstatistiklere göre, birlikte çalışma alanlarında çalışan çoğu çalışan, işbirliği,network oluşturma ve kişisel gelişim için daha iyi fırsatlar buluyor.

 Sonuç olarak …
Gördüğünüz gibi, ortak çalışma alanları sanal ofislerde elde edemeyeceğiniz bazı özellikler sunuyor.Ancak bunun nedeni, bu iki işyeri modelinin farklı ihtiyaçları olan girişimcilere yönelik olmasıdır. Örneğin, sanal ofisler size fiziksel alan ve ağ oluşturma avantajları sunmasa da, katma değerli hizmetler sunarlar. Ortak Çalışma Alanları, işinizin düzenlenmesi konusunda çeşitli seçeneklere sahiptir. Geleneksel tuğla ve harç ofisleri genellikle çok pahalıdır ve girişimcilerin ve yeni başlayanların spesifik ihtiyaçlarını karşılamayabilir. Coworking alanları, sizinkine benzer diğer şirketlerle fiziksel alan kiralamanıza izin verir.

Post Author: admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir